AS-PL inwestuje w rozwój młodych talentów motoryzacji

2018-03-22

Spółka AS-PL po raz drugi była sponsorem podczas Olimpiady Techniki Motoryzacyjnej.

Półfinał XIX edycji Olimpiady Techniki Motoryzacyjnej miał miejsce w  dniu 17 marca 2018r. Olimpiada jest organizowana przez Auto Moto Serwis i odbyła się w budynku Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej. 

Firma AS-PL Sp. z o.o. uczestniczyła w Olimpiadzie jako sponsor wspierający. Na stoisku można było zobaczyć panel dotykowy z aplikacją, która pozwoliła rozłożyć na części wirtualny model 3D alternatora oraz rozrusznika. Dostępne były także plakaty edukacyjne ze schematami budowy oraz opisem diagnostyki tych produktów.

W półfinale wzięło udział prawie 500 uczniów ze szkół o kierunku nauczania lub specjalności samochodowej (technika, zasadnicze szkoły zawodowe i szkoły policealne). Mieli oni do rozwiązania test składający się z 40 pytań. Do finału dostało się 13 z nich i to oni zmierzą się 12 maja 2018r. z dwoma zadaniami praktycznymi z zakresu diagnozowania i naprawy pojazdów. Zostanie wtedy wyłoniona także Samochodowa Szkoła Roku czyli placówka, której dwaj reprezentanci zdobędą łącznie największą liczbę punktów (z półfinału oraz finału).

Konkurs ma zasięg ogólnopolski i jest objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Finaliści oraz laureaci zostaną zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu zawodowego. 

Relację z wydarzenia można zobaczyć na fanpage AS-PL pod adresem www.facebook.com/asplcom 


wróć