AS-PL Sp. z o.o. inwestuje w rozwój młodych talentów branży motoryzacyjnej

2017-03-31

Zarząd spółki AS-PL Sp. z o.o. podjął decyzję o nowym kierunku rozwoju firmy. Po raz pierwszy spółka inwestuje w rozwój młodych talentów branży motoryzacyjnej. Inspiracją do tego typu działań stała się XVIII edycja Olimpiady Techniki Samochodowej.  

"Największym kapitałem są ludzie, szczególnie ci młodzi stojący na progu dorosłości, utalentowani, szukający właściwej dla siebie drogi zawodowej. Chcemy inwestować w edukację, wspierać młodzież, której bliska jest motoryzacja. Mam nadzieję, że wykwalifikowana kadra w przyszłości dołączy do drużyny AS-ów" - mówi Tomasz Kaszubowski – Wiceprezes Zarządu AS-PL Sp. z o.o. w Gdańsku.
 

Ogólnopolski charakter olimpiady
"Olimpiada ma zasięg ogólnopolski i została objęta honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. W trakcie olimpiady będzie oceniana wiedza z zakresu: podstaw konstrukcji maszyn, budowy pojazdów samochodowych, diagnozowania
i naprawy zespołów oraz układów pojazdów samochodowych, umiejętności posługiwania się narzędziami i przyrządami, w tym pomiarowymi, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony środowiska"
- informuje Ryszard Polit – Redaktor Naczelny Auto Moto Serwisu, organizator Olimpiady.

Do udziału w XVIII edycji Olimpiady zaproszono uczniów szkół o kierunku nauczania lub specjalności samochodowej – techników, zasadniczych szkół zawodowych i szkół policealnych w kraju. Podczas półfinału Politechnika Warszawska gościła blisko pół tysiąca uczniów.

Duża konkurencja
Spośród blisko pół tysiąca kart testowych z zadaniami rozwiązanymi podczas półfinału olimpiady jury zakwalifikowało 12 uczniów do finału, który odbędzie się 13 maja w siedzibie firmy Robert Bosch Sp. z o.o. przy ul. Jutrzenki 105. Finaliści będą musieli wykonać dwa zadania praktyczne z zakresu diagnozowania i naprawy pojazdów. Osoby, które zdobędą najwięcej punktów będą zwolnione z części pisemnej egzaminu zawodowego. Rywalizacja wyłoni również Samochodową Szkołę Roku – tytuł ten otrzyma szkoła, której dwaj uczniowie zdobędą łącznie największą liczbę punktów.

AS-PL Sp. z o.o. uzyskała tytuł sponsora wspierającego Olimpiadę.

Wszystkim finalistom życzymy powodzenia i trzymamy za nich kciuki!


back